KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 10447244
nr 1044 7244
Carl Wilhelmson
(1866-1928), Sverige
Blyerts, Carl Wilhelmson (1866-1928), stämpelsignerad. På dansbanan, 1911, 22x17
Carl Wilhelmson, född 1866 i Fiskebäckskil, Bohuslän, död 1928 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 20 juni 2016
kl 19:21:05
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
Carl Wilhelmson
Läs mer om Carl Wilhelmson